تبلیغات
من و گلدونه خانوم - بیا زمینم بزن پهلوون
زندگی ...

بیا زمینم بزن پهلوون

نویسنده :آقای خونه
تاریخ:سه شنبه 7 خرداد 1392-06:34 ب.ظ

آدمیزاد به صرف انسان بودنش گهگاه خریت میکنه. بعضی خریت‌ها خیلی بزرگن، بعضی کوچیک. بعضی اثر چندان روی زندگی نمیذارن و خیلی راحت میشه روشون ماله کشید، اما بعضی دیگه...
دوران دانشجویی بدجوری جو ورزش منو گرفته بود. نه قبل و نه بعدش که سرم خلوت‌تر بود عمراً فکر ورزش به سرم نزده بودها، ولی عیناً همون دوران و تو کوران درس و مشق، عشق ورزش هواییم کرده بود. اون زمان هم هرکس از مامانش قهر میکرد می‌رفت بدنسازی. عشق هیکل و از این چیزا. خوب یادمه تازه سلطنت شوارتزنگر به دنیای بادی بیلدینگ تموم شده بود و دوره‌ی افرادی مثل جانی جکسون و رونی کولمن و مارکوس رول بود. عکس  دوریان یتز و جکسون تو همه‌ی باشگاه‌ها بود و فیلم مورد علاقه‌ی اغلب جوونها، دوره‌ی تمرینی کولمن بود. یادمه فیلمی که توش شوارتزنگر یه میله‌ی فلزی رو خم میکرد مثل ختم یاسین دست این یکی و اون یکی می‌چرخید.
تو دانشگاه یه آقا حسن نامی بود که اگرچه تو درس هیچ پخی نبود و بعد هشت ترم هنوز نتونسته بود دو سوم واحدهاشو پاس کنه -فقط مونده بودیم طرف چه جوری قبول شده؟- اما تو بدنسازی یلی بود و در توصیفش همون بس که از رنگ پوست گرفته تا هیکل و قد و قواره عینهو رونی کولمن بود. تنها تفاوتشون این بود که جناب رونی کچل بود و ایشون زلفون دخترکشی داشت. در حالی که طبق روایت‌های متعدد، عشاق سینه چاک زیادی داشت، دختر محبوبش افی نامی بود که دلیل انتخابش تمرینات شبانه‌روزی بدنسازیش بود. در مورد این افی خانوم هم اینو بگم که اگه اغلب شما خانومها به ظریف بودنتون مینازین، ایشون به تمرینات جانفرسایی که برای تقویت عضلات ران و سرشانه انجام داده بود افتخار می‌کرد. بعضی بچه‌ها میگفتن تستوسترون اضافی کار دست افی داده... بگذریم.
تو باشگاه مرسوم بود که بعضی‌ها از بقیه بهتر باشن، اون بهترها هم هرکدوم تو یه چیزی بهتر بودن، یکی پرس سینه، یکی نشر، یکی جلو بازو و ... این حسن آقا هم، نامی باشگاه تو زمینه‌ی اسکات پا بود. الحق هنوز هم بعد این همه سال به من که میگن حسن کولمن، یاد عضله‌ی دو سر رانش میفتم. اون زمان که ما با هالتر ده کیلویی دو تا بیست کیلو وزنه میذاشتیم و از پرس سینه پنجاه کیلویی‌مون مشعوف میشدیم حسن آقا با هشتاد کیلو پرس سینه خودشو گرم میکرد. همون زمان هم زانوهام مشکل داشت -اون زمان نمیدونستم مشکل داره و فقط اسکاتم از چهل که می‌رفت به پنجاه کیلو عین شتر به زانو در میومدم- بچه‌ها میگفتن ادا در میاری و حسن آقا فیکس دوست کیلو میذاشت رو میله اسکات و اسکات میزد. یادمه همیشه میگفت به حرف هیشکی گوش نکن جز بدنت، وقتی پاهات میگن نمیتونن، لابد نمیتونن. فشار نیار. حالا این حرفشو داشته باشین تا ادامه‌ی ماجرا.
سرتون رو درد نیارم، بعد مدتها حسن کولمن رو دیدم که چروکیده و داغون شده. روم نشد از خودش بپرسم و اول فکر کردم معتاد شده، یا شاید مصرف زیاد هورمون باعث این قضیه شده. بعد از دوستان پرسیدم و شنیدم که حسن کولمن یه روز میاد باشگاه. حرف از این میشه که کی تو چه حرکتی استاده. موقع اسکات که میشه یه تازه‌وارد ادعا می‌کنه که می‌تونه دویست و بیست اسکات بزنه. بچه‌ها میگن که حسن خیلی راحت بیشتر از اینو میزنه. طرف میگه ممکن نیست و بچه‌ها هم حسن رو شیر میکنن و ایشون هم با بدن سرد -غرض از اینکه هنوز بدنشو گرم نکرده بوده و نرمش نداشته- میره زیر هالتر و دویست و پنجاه رو بلند میکنه. نصفه‌ی لیفت اول بوده که عرق سرد به بدنش میشینه و ...
میگن حسن کولمن دچار گشادی رگهای قلب شده. بهش میگن آنورسیم. اگرچه که میگن با عمل جراحی و پیوند رگ قابل درمانه، ولی دیگه از حسن کولمن خبری نیست.نوع مطلب : دلم گرفته ها 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
رها
پنجشنبه 6 تیر 1392 07:27 ق.ظ
چرا عاقل کند کاری ......
خوشحالم که شما به آلارم و هشدار بدنتون و نصیحت این آقا گوش کردین . ما روبات نیستیم که دائم هی فشار به دستگاه بدنمون رو بیشتر کنیم و بگیم خوب نهایتش فلان قطعۀ زانو رو تعویض و تعمیر میکنم . این بدن بی نوا تا یه جایی تحمل داره و آدم باید حواسش به سلامتی اش باشه . دلم برای این بندۀ خدا سوخت .
متاسفانه اگه اتفاقی هم برای بدن بیفته هرگز جبران کامل نمیشه و آدم درست مصداق چینی بند زده .
من سالها پیش به دلیل اضافه وزن وحشتناک اولین بارداریم ، دچار مشکل مینیسک زانو شدم . بعد چند سال افتادم و همون زانو ، رباطش یا نمیدونم تاندونش یا چی چیش ( زیست شناسی من معرکه است ! ) پاره شد . دو ماه تمام پام توی گچ بود تا درست بشه . الآن بیست ساله که گرفتار همین زانو هستم . هر چی هم سنم بالاتر میره وضعش بدتر میشه . از ترس اینکه درد نگیره انقدر خمش نکردم که خشک شده و انقدر به اون یکی زانو فشار آوردم که حالا اون پام هم درد میکنه ، الحمدالله وزنم هم که دیگه داره به رکورد گینس میرسه و نور علی نور شده . خلاصه شما جوونها از الآن جداً به فکر سلامتی خودتون باشین که بعدها مثل من پشیمون نشین . اگه خدای نکرده با زانوتون مشکل دارین حتماً از حالا به صورت جدی پیگیری کنین که بعدها اذیت نشین .
پاسخ آقای خونه : حماقتهای به ظاهر کوچک گاهی به بدترین مشکلات ختم میشن!
این مشکل زانو و ... برای خانم من هم پیش اومده و الان ایشون داره سعی میکنه با پیاده‌روی و ورزشهای سبک دیگه بدنش رو به شرایط قبل از بارداری برسونه.
البته ناگفته نماند من خودم خدای خوش‌اندام‌ها هستم!
پگاه
یکشنبه 12 خرداد 1392 07:51 ب.ظ
چقدر بد
پاسخ آقای خونه : چقدر تلخ...
سارا
چهارشنبه 8 خرداد 1392 03:26 ب.ظ
مجبور شدم اسم کولمن رو سرچ کنم تا تصویرش رو ببینم. وای! آقایون از چه چیزهایی خوششون میاد.

گاهی این حس رقابت و اثبات نمودن خود، جاه طلبی هم اضافه اش میشه و به زمین میزنه آدم رو.
پاسخ آقای خونه : آخه به این آدم که چیزی نمیدادن همچین کاری بکنه؟ من کسانی که برای یه رقابت بزرگ به خودشون سختی هموار میکنن رو کاملاً درک میکنم ولی رفتار چنین کسانی برام قابل درک نیست.
زی زی
چهارشنبه 8 خرداد 1392 09:57 ق.ظ
الهی..دلم سوخت:(
پاسخ آقای خونه : اشتباه عواقب هم داره دیگه.
فقط من!
چهارشنبه 8 خرداد 1392 12:31 ق.ظ
با کلمه ی آنوریسم منو روزای پر از اضطرابی انداختین که بطور اتفاقی متوجه این مشکل در آئورت شکمی مامان خانمی شدیم و خدا می دونه که دو سه روزی که تا عمل مجبور شدیم صبر کنیم چقدر سخت بود!
البته همونطور که شما هم نوشتین توان زیادی از دست میره که برای سن مامان من دیگه قابل جبران هم نبود متاسفانه :((
پاسخ آقای خونه : من هم متأسفم.
گاهی جبران این مسائل خیلی سخت و حتی غیر ممکنه.
فقط من!
چهارشنبه 8 خرداد 1392 12:26 ق.ظ
کاش خودش هم به حرف بدنش گوش میکرد...
باعث تاسفه :(
پاسخ آقای خونه : کاش...
heti
سه شنبه 7 خرداد 1392 11:03 ب.ظ
یاد پدرم افتادم .انوریسم آئورت داشت .
خدا به حسن کولمن کمک کنه .
پاسخ آقای خونه : مسلماً اینکه انسان در اثر گذشت سن و موارد مختلف یه بیماری بگیره خیلی فرق میکنه تا اینکه تو اوج جوونی در اثر یه حماقت همچین بلایی سر خودش بیاره.
خدا پدرتون رو رحمت کنه.
انشاءالله.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.